פרטים על רמת האבטחה באתר ! PCI 1
לקוחות יקרים האתר שלנו מאובטח ברמה הגבוהה ביותר
PCI DSS level-1
[לידיעה המלאה]
הצעה חסכונית במיוחד לעסקים !
בעל עסק, חשבון החשמל פוגע לך בשורת הרווח ? חשבון המים לא מפסיק להתנפח ?
צור ...
[לידיעה המלאה]
הסבר על רכישה באתר
הסבר על אפשרויות הרכישה באתר
[לידיעה המלאה]
שאלות ותשובות על תאורה סולארית
הסבר על אופן העבודה של מוצרים סולאריים.
שאלות ותשובות אופייניות.
[לידיעה המלאה]
לקוחות מספרים...
מבחר תגובות שקיבלנו מלקוחות על המוצרים והשירות שלנו !
[לידיעה המלאה]
מבצע לסטודנטים
הורים יקרים רוצים לחסוך לילדכם אלפי שקלים בהוצאות השוטפות (מים,חשמל)?
[לידיעה המלאה]
רוצים לחסוך הרבה כסף בלי להוציא שקל?
כנסו לעמוד ביצוע סקר התייעלות אנרגטית עצמי וקבלו את המידע הדרוש כדי לחסוך הרבה ...
[לידיעה המלאה]
רוצים לדעת כמה כסף כל מוצר יחסוך לכם?
חלק מהמוצרים באתר יכולים לחסוך לכם אלפי שקלים בשנה! לכל החישובים לחצו כאן
[לידיעה המלאה]
 
 
 
בנייה ירוקה
בנייה ירוקה - בטר הומס מעדיפים בנייה מתקדמת על בנייה במכולות
בנייה במכולות
 
 

ליצירת קשר עם בטר הומס לחץ כאן
לפרטים נוספים על בטר הומס לחץ כאן

מכולות למגורים -

לאחרונה פנתה אליי אדריכלית ידועה, נושאת תארים מרשימים ועטורה בפרסים בינ"ל. "אני מציעה לך להקים יחד מרכז המחשה לבנייה במכולות,כוונתה הייתה מכולה למגורים. אני אתכנן אותו, אתה תבנה ויחד נקים מערך הדרכה והמחשה לבנייה ירוקה במכולות". לבנייה במכולות יש הגיון כלכלי, שיקול אקולוגי, אפשרות לדיור בר השגה לציבור נרחב, צעיר, פתוח לחידושים ובעל מודעות סביבתית.

לאותה האדריכלית עניתי : "את התשובה, אתן לך באמצעות סיפורה של מכולה למגורים אותה בנינו לאחרונה ואת המסקנה תסיקי בעצמך".

לא מזמן בנינו בית מכולות לזוג מקסים בקיבוץ במרכז הארץ. הזוג, הגיע אלינו עם תכנית אדריכלית של מכולה למגורים."אנחנו לא בונים במכולות", לחילופין הצענו לבנות את הבית משלד פלדה וחומרי בידוד מתקדמים. הזוג שדבק בחלום הבית הירוק לא התרצה והמשיך בחיפושיו אחרי חברה מבצעת שתגשים את חלומם לבניית מכולה למגורים. לבסוף, למרות הסירוב הראשוני נכנסנו לביצוע הפרוייקט.

מכולות למגורים - תכנון אדריכלי
את התכנון האדריכלי התאמנו לזוג בעזרת העיסוקים המקצועיים של בני הזוג. האישה, מתכננת ובונה תפאורות וזקוקה למרחב עבודה גדול בבית, פתרון של בניית חלל מקורה היה יקר מדי. לכן, הרעיון האידאלי היה מבנה שהקומה השנייה שלו תבלוט כך שיווצר גג לתפאורות המוכנות. בן הזוג עוסק בתכנון והקמה של גינות נוי, זקוק לגישה ישירה ממכונית השירות שלו למרחב אחסון לכלי עבודה גדולים. בנוסף, בני הזוג חיים עם חיות מחמד ויש לאפשר להם גישה ישירה לחצר הבית.

מכולות למגורים - הפתרון ההנדסי
הפתרון ההנדסי לבניית מכולה למגורים היה: ממ"ד ויסודות אנחנו יוצקים בשיטת הבנייה הקונבנציונלית. שתי מכולות צמודות יהוו את קומת הקרקע ושתי מכולות צמודות יונחו מעל ובמאונך לקומת הקרקע ויהוו את הקומה השנייה. צמד המכולות המיועד לקומה העליונה יונח חלק על גג המכולות של קומת הקרקע,חלק על גג הממ"ד וחלק ירחף באויר כדי לשמש גג לפינת העבודה החיצונית.
גזרנו פתחים לחלונות, דלתות וויטרינת יציאה למרפסת, שמרנו על דלתות המכולה בקומת הקרקע כך שישמשו פתח למחסן הכלים. גזרנו פתח בחלק העליון של מכולה אחת ובחלק התחתון של המכולה שמעליה כדי לפנות מקום לגרם מדרגות.

על מנת למנוע התחממות הבית בימי הקיץ הלוהטים כיסינו את הבית בלוחות מבודדים עמידים לשמש ולגשם ואת חיפוי הקיר הפנימי בתוך הבית, בנינו בקרי ניצבים המכיל יריעות בידוד ומעליהן לוחות גבס בשתי שכבות.

מכולות למגורים - בנייה אקולוגית או לא?
לדיון עד כמה בניית מכולה למגורים מסוג זה היא אקולוגית אין לנו תשובה מוחלטת. רעיון ה"שימוש החוזר" במבנה קיים הוא נכון ואקולוגי למשל חסכנו באנרגיה בכך שהתכנו את המכולות תוך מניעת פליטת מזהמים. לא היה ניתן לעשות שימוש חוזר במכולות במכולות שיצאו מכלל שימוש, בגלל איכותם הנמוכה. נאלצנו להשתמש במכולות תקינות. בתהליך העבודה הסרנו חלקים גדולים משלדת המכולה וגם חלקים אלה שלחנו להתכה.
כדי לחזק את שלד המבנה עשינו שימוש בקורות פלדה בדיוק כפי שאנחנו עושים בבנייה ללא מכולות. גם התוצאות בקיצור משך הבנייה ואיכות הבידוד זהות לבנייה המתקדמת לשיטתנו.

אז מצד אחד אנחנו גאים ב"מכולה למגורים" שבנינו אבל מצד שני אנחנו מקבלים חיזוקים לסירוב שלנו לבנות שוב בתי מכולות, שיטת הבנייה המתקדמת שלנו היא יותר אקולוגית, יותר יעילה ויותר נכונה הנדסית.

ולשאלה שהאדריכלית שאלה אותי בהתחלה, התשובה היא ברורה, נוכל להצטרף לטרנד העולמי של בנייה במכולות אבל הפתרון שאנחנו נותנים בבנייה מתקדמת עדיף בכל קנה מידה.


ליצירת קשר עם בטר הומס לחץ כאן
לפרטים נוספים על בטר הומס לחץ כאן
 
 
 


כל התמונות באתר נלקחו מהאתר המצויין http://www.freedigitalphotos.net/