פרטים על רמת האבטחה באתר ! PCI 1
לקוחות יקרים האתר שלנו מאובטח ברמה הגבוהה ביותר
PCI DSS level-1
[לידיעה המלאה]
הצעה חסכונית במיוחד לעסקים !
בעל עסק, חשבון החשמל פוגע לך בשורת הרווח ? חשבון המים לא מפסיק להתנפח ?
צור ...
[לידיעה המלאה]
הסבר על רכישה באתר
הסבר על אפשרויות הרכישה באתר
[לידיעה המלאה]
שאלות ותשובות על תאורה סולארית
הסבר על אופן העבודה של מוצרים סולאריים.
שאלות ותשובות אופייניות.
[לידיעה המלאה]
לקוחות מספרים...
מבחר תגובות שקיבלנו מלקוחות על המוצרים והשירות שלנו !
[לידיעה המלאה]
מבצע לסטודנטים
הורים יקרים רוצים לחסוך לילדכם אלפי שקלים בהוצאות השוטפות (מים,חשמל)?
[לידיעה המלאה]
רוצים לחסוך הרבה כסף בלי להוציא שקל?
כנסו לעמוד ביצוע סקר התייעלות אנרגטית עצמי וקבלו את המידע הדרוש כדי לחסוך הרבה ...
[לידיעה המלאה]
רוצים לדעת כמה כסף כל מוצר יחסוך לכם?
חלק מהמוצרים באתר יכולים לחסוך לכם אלפי שקלים בשנה! לכל החישובים לחצו כאן
[לידיעה המלאה]
 
 
 
הבלוג הירוק
להפוך לאימא טבע /עמית כהן
גידול צמחים

 
 

המידע באדיבות "HydroGarden"


גידול צמחים תחת קורת גג טומן בחובו אתגר לא פשוט אך, מהנה מהרבה בחינות ,עבור רבים תרבות הגידול הנה תחביב אהוב ולעיתים נהפך הדבר לעסק של ממש ,כיום המכשול של היעדר קרקע תחת קרני החמה ללא ספק ניתן לגישור באמצעים טכנולוגיים ,אך אל לנו לשכוח שסביבתו הטבעית של הצמח היא תחת השמש ולכן כמגדלים אל מנת לראות תוצאות,עלינו לתת לצומח את התנאים האידיאליים ומה שנקרא "לשחק אותה אלוהים",כשנגיד "החמה" שתזרח ותשקע ,כנגיד יגיע "מטר" "והרוחות" ינשבו.

אחד ההיבטים החשובים בתהליך הגידול הוא תאורה וזרימת אויר נכונה , תאורת הגידול עברה בשנים האחרונות מספר פיתוחים טכנולוגיים ברובם המכריע על בסיס נורת הלד, השאיפה ליעל את תהליך הגידול ולהוזיל עלויות באחוזים ניכרים הפכה את הלד לפיתרון אולטימטיבי,יחד עם זאת חשוב לזכור שיתרון הלד בא לידי ביטוי בטווח הארוך (הן מבחינה כספית והן מבחינת הצמח) להמחשה : נורת נל"ג (נתרן לחץ גבוה הגידול) 400W ,אורך חייה כשנה ומחירה כ250 ₪ ברוב החנויות , לעומתה נורת לד לגידול צמחים המפיקה את אותה חוזקה של תאורה 90W ,אורך חייה כ 6 שנים ומחירה כ1700 ₪ כביכול הוצאה של 1500 ש"ח אל מול 1700 ₪ אך כאשר בוחרים מבין השתיים יש לקחת בחשבון עוד מספר היבטים המייקרים את נל"ג למול הלד.

נורת נל"ג 400W הפועלת כ-12 שעות ביום (בתקופת הפריחה) תחייב את בעליה בכ-83 ₪ חודשית,בתקופת הצמיחה כאשר מדובר ב-18 שעות תאורה החיוב החודשי יעמוד על 110₪(על פי תעריפי חברת החשמל) כאשר בודקים את אותם נתונים על נורה חסכונית לגידול צמחים מגיעים ל-22% מההוצאה על נורת הנל"ג ,נקודה חשובה נוספת היא עלות המוצרים הנלווים.
נורת הנל"ג מצריכה שימוש במשנק (מחירו נע בין 300-400 ₪) בנוסף הנורה פולטת חום רב ועשויה להגיע אל מעל 40 מעלות ,כאשר הטמפרטורה הרצויה לצמח נעה בין 21-28 מעלות על מנת לבצע וויסות יש צורך במפוח (מחירו בין 550-650 ש"ח) וכמובן שימוש במזגן חזק,לעומתה נורת הלד אינה מתחממת ומצריכה ונטה בלבד , (מחיר בין 100- 200ש"ח) לצורך תחלופת אויר .

לסיכום הגענו להוצאות משוערות : נורת הנל"ג של כ 1050 -850 ₪ על מוצרים נלווים ו נורת לד בין 100-200 ₪ בלי לקחת בחשבון הוצאות מזגן ותאורה . ניתן להגיד שהעיסוק בגידול הצומח בצורה מקצועית ותחת קורת גג עשוי להיות לא זול ולא פשוט אך טומן בתוכו המון סיפוק ויצירה .

 

 
 


כל התמונות באתר נלקחו מהאתר המצויין http://www.freedigitalphotos.net/