פרטים על רמת האבטחה באתר ! PCI 1
לקוחות יקרים האתר שלנו מאובטח ברמה הגבוהה ביותר
PCI DSS level-1
[לידיעה המלאה]
הצעה חסכונית במיוחד לעסקים !
בעל עסק, חשבון החשמל פוגע לך בשורת הרווח ? חשבון המים לא מפסיק להתנפח ?
צור ...
[לידיעה המלאה]
הסבר על רכישה באתר
הסבר על אפשרויות הרכישה באתר
[לידיעה המלאה]
שאלות ותשובות על תאורה סולארית
הסבר על אופן העבודה של מוצרים סולאריים.
שאלות ותשובות אופייניות.
[לידיעה המלאה]
לקוחות מספרים...
מבחר תגובות שקיבלנו מלקוחות על המוצרים והשירות שלנו !
[לידיעה המלאה]
מבצע לסטודנטים
הורים יקרים רוצים לחסוך לילדכם אלפי שקלים בהוצאות השוטפות (מים,חשמל)?
[לידיעה המלאה]
רוצים לחסוך הרבה כסף בלי להוציא שקל?
כנסו לעמוד ביצוע סקר התייעלות אנרגטית עצמי וקבלו את המידע הדרוש כדי לחסוך הרבה ...
[לידיעה המלאה]
רוצים לדעת כמה כסף כל מוצר יחסוך לכם?
חלק מהמוצרים באתר יכולים לחסוך לכם אלפי שקלים בשנה! לכל החישובים לחצו כאן
[לידיעה המלאה]
 
 
 
בנייה ירוקה
בנייה ירוקה - סוגים שונים של גגות ירוקים / חברת רב נוי
גגות ירוקים

 
 

מאת : חברת רב נוי

ליצירת קשר עם חברת רב נוי לחץ כאן
לפרטים נוספים על חברת רב נוי לחץ כאן

בשנת 1999 יובאה לארץ לראשונה טכנולוגית 'התשתית החכמה' לגינון על מבנים. המערכת מורכבת מארבע יריעות לניקוז ולהגנה על האיטום (של חברת ZinCo הגרמנית), בכדי להבטיח ששורשי הצמחים לא יפגעו באיטום ושלא תיגרם חדירת מים למבנה. הטכנולוגיה שולבה בידע חקלאי-מקומי ובתור מצע גידול נבחר ה'פרלייט', בחיפוי של טוף. 'התשתית החכמה' מאפשרת גינון במשקל נמוך ועובי קטן על כל משטח בטון: גגות, מרפסות וחניונים.


אחד מהתחומים בגינון על מבנים, שפרץ בשנים האחרנות גם בארץ, הוא "גגות ירוקים". משמעות המושג, לרוב, הנה כיסוי הגג בצמחיה לתועלות אקולוגיות. היתרונות של הגגות הירוקים רבים: הם מייצרים מיקרו-אקלים המביא לצינון המבנה והסביבה, הם משפרים את הבידוד התרמי של המבנה, מפחיתים זיהום אוויר, אבק, ערפיח ורעש, מגדילים את המגוון הביולוגי בעיר, מאפשרים חקלאות עירונית ועוד. בנוסף לתועלת לסביבה, ישנן תועלות כלכליות, כגון חסכון בהוצאות על חימום ומיזוג, והארכת חייו של האיטום פי שלוש או ארבע. הגינון מהווה גם פתרון לבעיות ההצפות בזמן גשמים, כיוון שהוא מאט את זרימת המים אל מערכת הניקוז העירוני.

ישנם כמה טיפוסים של גגות-ירוקים, שנקבעים על פי הצמחייה שנשתלה בגג וכמות ההשקיה שהיא דורשת: גג ירוק אינטנסיבי, גג ירוק אקסטנסיבי ו"גג חי". הבחירה בטיפוס כזה או אחר של גג-ירוק נובעת מהתנאים שיש באתר ומצרכי המשתמשים, אך גם מאידיאולוגיה. הטיפוס הראשון של גג ירוק – אותו ניתן למצוא גם מעל חניונים ובמרבית גינות הגג הפרטיות – הנו גג בגינון אינטנסיבי, כלומר עם תוספת של השקיה מלאכותית. הגג הירוק האינטנסיבי אינו מוגבל בסוגי הצמחייה וניתן למצוא בו ירקות ועצים. לרוב, מצעי הגידול בהם עושים שימוש בגג זה הם אינרטיים (לא אוחזים מינרלים), כמו פרלייט או טוף, כך שיש צורך לדאוג לתוספת דישון עבור הצמחייה. בעקבות השיח הבינלאומי על חסכון במשאבים והשיח בישראל על חסכון במים, עולה לעיתים ביקורת על הגינון האינטנסיבי שהוא בזבזן במים. ביקורת נוספת הנה על השימוש בדישון (דשן, זבל או קומפוסט), שעלול לזהם את מי התהום. לביקורת זו ישנן מספר תשובות: ראשית, ככל הנראה חלק מהתועלות הסביבתיות של הגג הירוק מתאפשרות רק בגינון אינטנסיבי עם צמחיה פעילה מלאת עלווה. שנית, גם בגינון אינטנסיבי ניתן להשתמש בצמחיה חסכנית במים ("יובשנית") או צמחיה עם מעט אחזקה. שתי נקודות נוספות הן, שבאלמנט הניקוז של 'התשתית בחכמה' ישנן כוסיות לאגירת מים, כך שהיא מסייעת לחסוך בהשקיה, ובמקביל התכונות של הפרלייט בתאחיזת מים הופכות אותו למצע גידול יעיל וחסכני, הרבה יותר ממצעי גידול אחרים.


באירופה, מקובל מאוד לכסות את הגגות בגינון אקסטנסיבי – ללא השקיה מלאכותית כלל. לשם כך עושים שימוש בצמחיה חסכנית במים, כגון צוריות. אלא שבאירופה רוב חודשי השנה גשומים, ובישראל שמונה עד עשרה חודשים בשנה הם ללא גשמים! לכן, ניתן בארץ לבצע גגות ירוקים עם גינון סמי-אקסטנסיבי, של צמחיה "יובשנית", כפי שכבר הזכרנו (סוקולנטים, תבלינים ארצישראליים ועוד), והשקיה מלאכותית מועטה. גגות ירוקים לדוגמה, הם בבית הספר אור-תורה בירושלים ובבית הספר אהוד מנור בפתח תקווה.


פתרון נוסף לגג חסכוני במים הוא "הגג החי", שנקרא בפי הגננים גם "גג חום". הגג החי מדמה את הטבע ומטרתו העיקרית היא לעודד הגעה של בעלי חיים, בנוסף לתרומות אקולוגיות למבנה. בתור מצע גידול, נעשה שימוש בקרקע טבעית והצמחייה היא פרחי בר עונתיים וצמחיה טבעית אחרת. הגג החי נהנה רק מגשמי ברכה, כך שכמו בטבע בארץ, הצמחייה בו פורחת בעיקר באביב ויבשה בקיץ, מראה שלא מתאים לכל אחד... חסרון נוסף בטיפוס זה של גג ירוק הוא האדמה הטבעית שהיא כבדה ומצריכה היערכות קונסטרוקטיבית של המבנה, ותאחיזת המים שלה טובה פחות ממצעי גידול שמיועדים לגינון על משטחי בטון. גג חי לדוגמה הוא בתחנה לחקר צפורי ירושלים של החברה להגנת הטבע.


ליצירת קשר עם חברת רב נוי לחץ כאן
לפרטים נוספים על חברת רב נוי לחץ כאן

 

 
 


כל התמונות באתר נלקחו מהאתר המצויין http://www.freedigitalphotos.net/